
– lett å finne, nær sentrum
Parkering i Egersund er generelt gjort oversiktlig gjennom kommunens parkeringssystem og Eigersund parkering KF, som drifter kommunale parkeringsplasser i og rundt sentrum.
I selve sentrum av Egersund er det flere korttidsplasser som ligger kort gangavstand fra butikker, restauranter og Alti Eikunda kjøpesenter. Dette gjør det enkelt å stanse for et ærend eller en handlerunde uten å måtte gå langt.
Korttidsparkering opererer med tidsbegrensning og betaling via parkeringsautomater eller EasyPark-appen. eigpark.no
Prisene er moderate, og det er enkelt å registrere bilen med registreringsnummer i betalingsløsningen.
Ønsker du å parkere lenger – for eksempel når du skal besøke sentrum i flere timer – finnes det langtidsplasser med gode vilkår. Disse ligger også innenfor gangavstand til sentrum og er et godt alternativ dersom du ikke trenger å stå midt på torget.
Langtidsparkering har gunstig pris per time og per dag, og man kan også inngå avtale for flere uker eller år
Category:
Egersund, Trade, Full year, Practical info Egersund
See more experiences in Magma Geopark