Fra Karmøy til Paris - Med Britt-Synnøve Johansen
Arrangør: Børsen
onsdag 06 mai 2026
kl: 19:00
Sted:
Elvegata 24, Flekkefjord
6. mai får vi besøk av Britt-Synnøve Johansen, som ifølge mange har en av Norges vakreste sangstemmer.
Den 23. januar gav hun ut det kritikerroste albumet «Kveldslys». Dette er en dempet og vakker utgivelse, fylt med ro, varme og vemod. Anmeldere beskriver sangene som troverdige og gripende, og mener dette er hennes beste plate. Albumet består av egenskrevne norske viser med et preg av både jazz, americana og franske chansons.
Britt-Synnøve har tidligere oversatt til Karmøydialekt og gitt ut en rekke av Edith Piafs sanger, og i denne konserten vil vi få høre flere av disse sterke tolkningene.
På Børsen har hun med sin favorittpianist, Rasmus Solem fra Arendal. Han er en ettertraktet studio-og livemusiker, og har levd av musikken i alle sine 30 år som voksen.
Vi gleder oss virkelig til konserten, og regner med fullt hus denne kvelden.»


